573 952 137

Zmiany miejsca zamieszkania nie są niczym szczególnym. Dlatego warto pamiętać, że jest wiele firm, które mogą nam w tym pomóc. Okazuje się jednak, że nie w każdym województwie zmian miejsca stałego pobytu jest tyle samo. Oczywiście może być to uzależnione od wielu czynników, ale warto zastanowić się, jakie województwa opuszczamy najczęściej, a w jakich najchętniej mieszkamy.

Najczęstsze migracje

Przeprowadzki w obrębie województw Polski najczęściej dotykają trzech z nich:

  • Pomorskie,
  • Mazowieckie,
  • Małopolskie.

Za pewne wiąże się to z tym, że w każdym z tych regionów jest prężnie działający ośrodek uniwersytecki, jednak przeprowadzki studenckie to nie jedyne, które w tym zestawieniu się mieszczą. Co ciekawe, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez branżowy serwis Clicktrans.pl, 6 najczęstszych województw odpowiada 73% zmian miejsca zamieszkania w kraju, podczas gdy 72% stanowi w analogicznej sytuacji przy wyprowadzkach.

Popularne rejony przeprowadzek

Na jakich trasach wewnątrz krajów Polacy się przeprowadzają? Przede wszystkim pomiędzy Krakowem a Warszawą oraz w obrębie samej Warszawy. Warto t dodać, że województwo mazowieckie wcale nie jest tym, w którym przeprowadzki mają charakter dodatni. Takimi miejscami są województwa: pomorskie oraz śląskie. Warto także zwrócić uwagę, że wśród najpopularniejszych miejsc przeprowadzek i wyprowadzek trójka jest zawsze taka sama.

Skąd i dokąd przeprowadzają się Polacy?

I właśnie na podstawie tych danych można stwierdzić, że w pierwszej szóstce wyprowadzek, a właściwie województw, z których się wyprowadzają Polacy, jest województwo mazowieckie, małopolskie oraz pomorskie. Czwarte miejsce wyprowadzek zajmuje dolnośląskie, a przeprowadzek śląskie. Co ciekawe niemalże tyle samo osób z mazowieckiego się wyprowadza, co wprowadza. Ważne, by z głową – miejsce jest względne.

5/5 - (1 vote)