573 952 137

Przeprowadzka to dość stresujący moment w życiu. Zwykle nie obywa się bez nerwów, pośpiechu i nierzadko szkód. Szczególnie w przypadku przewożenia dużych sprzętów, np. AGD może dojść do niepożądanych skutków i straty różnych ważnych urządzeń. Jak się przeprowadzić, by nie stracić?

W pionie – przeprowadzka lodówki

Jeśli zależy nam na szybkim i bezpiecznym przewiezieniu lodówki, należy pamiętać, że wszystko zależy od jej rodzaju. Generalnie lodówka powinna być przewożona w pionie, gdyż zbiornik, który w wielu typach lodówek znajduje się w dolnej części zawiera szkodliwe dla środowiska substancje. Trzeba o tym pamiętać nie tylko przy samej przeprowadzce lodówki, ale także przy jej przenoszeniu. Wylaną substancję należy natychmiast zetrzeć, a przed ponownym uruchomieniem sprawdzić jej ilość. Nowe lodówki są jednak tego pojemnika pozbawione.

Zabezpieczenie sprzętów AGD przy przeprowadzce

Jednak nie tylko pion ma znaczenie. Przeprowadzka lodówki czy piekarnika musi odbywać się w dobrych warunkach. To znaczy sprzęty powinny być dobrze zabezpieczone. Idealnie nadają się do tego stare opakowania po nich, choć wiele osób już tego rodzaju kartonów nie posiada. Obok kartonów warto także zaopatrzyć się w folię bąbelkową oraz folię typu stretch. To sprawi, że wilgoć nie dostanie się do wnętrza kartonów, a co za tym idzie do sprzętów. I choć sprzęt AGD do zaledwie 5% całości zabieranych rzeczy, to z pewnością jest jednym z najdroższych.

Odczekaj i nie podłączaj

Zwykle najczęstszym błędem w przypadku przeprowadzki sprzętów AGD, m.in. lodówki czy pralki, jest ich zbyt szybkie podłączenie w nowym miejscu. Tymczasem, zwłaszcza gdy temperatura na dworze znacząco różni się od tej wewnątrz budynku, warto poczekać i skorzystać z piekarnika czy lodówki dopiero po około 24 godzinach od przybycia na miejsce. To sprawi, że nie dojdzie do zwarcia spowodowanego różnicami temperatur pomiędzy jednym środowiskiem przebywania, a drugim.

5/5 - (3 votes)