573 952 137

W ostatnich dwóch latach, jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Clicktrans, Polacy aż trzy razy chętniej wracają zza granicy. Jednak nie tylko przeprowadzki spoza Polski, ale także na terenie kraju są coraz częściej dostrzegalne. Przy okazji warto jednak pomyśleć nie tylko o tym, czy Polacy się przeprowadzają, ale także jak. Jak poradzić sobie z logistyką?

Kiedy warto zacząć?

O planach na łatwe przeprowadzki już kiedyś pisaliśmy. Jeśli jednak nie zacząłeś organizować swojej przeprowadzki na długo przed ostatecznym terminem, nie martw się. Jeszcze zdążysz. Choć to zdanie jest największą zmorą osób, które zmieniają miejsce zamieszkania. Pamiętaj, o pakowaniu pomyśl najpóźniej na kilka dni przed planowanym deadlinem. W przeciwnym razie Cię to przerośnie.

Zamówiłem przeprowadzkę i czekam

Wiele osób ma duży problem z łatwymi przeprowadzkami nie dlatego, że nie jest w stanie się spakować, ale że generują one duże pokłady stresu. W wielu przypadkach dzieje się tak przez brak logicznego myślenia. Zamawiamy samochód do przeprowadzki i czekamy. Na spakowanie przyjdzie pora. Okazuje się jednak, że nie jest to prawda. Kiedy wieczór przed rozpoczyna się pakowanie, nagle okazuje się, że nic nie jest takie proste…

Przeprowadzki szał

Dlatego ważna jest logistyka. Zamówienie auta to jedno, a przygotowanie pudeł do pakowania to drugie. Należy dokładnie sprawdzić, ile miejsca zajmie nasz dobytek, pomyśleć o sprzętach AGD, które nie mogą być przewożone niewłaściwie oraz zdecydować się na odpowiednią taktykę pakowania. Wiele rzeczy może stać w kartonach już na kilka dni przed dniem przeprowadzki, dlatego warto się za to zabrać dużo wcześniej. Uniknie się stresu, a zyska się łatwą przeprowadzkę.

5/5 - (1 vote)