573 952 137

Poradnik

Podstawowa lista rzeczy potrzebna przy pakowaniu

Szykując się do przeprowadzki Kraków, nawet z profesjonalną firmą, warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i materiały sprzyjające szybkiemu, wygodnemu, a co najważniejsze bezpiecznemu pakowaniu. Wbrew pozorom lista rzeczy, które „mogą się przydać” jest całkiem długa i ma wpływ na cenę.

  • Pudła, pudełka oraz skrzynie – plastikowe bądź drewniane pojemniki umożliwią nam szybkie posortowanie i spakowanie domowych akcesoriów, ubrań, kosmetyków i drobnego sprzętu. Samodzielny zakup odpowiednich skrzynek może być kosztowny. Na szczęście większość firm przeprowadzkowych dysponuje odpowiednim zapleczem. Warto pomyśleć o pudłach w różnych rozmiarach i wielkościach. Każdy pojemnik winien służyć do przechowywania czego innego. Nie zaleca się mieszania rzeczy z salonu np. książek z akcesoriami kuchennymi np. szklankami.
  • Worki, folia, papier – wbrew pozorom nie wystarczy jedynie włożyć wszystkie graty do pudełek. Równie ważne jest odpowiednie ich zabezpieczenie. Turaj najlepiej sprawdzą się zwykłe worki foliowe, folia bąbelkowa, a także papier do owijania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać również ze zwykłych, starych gazet. Niektóre akcesoria możemy „skryć” pośród ubrań.
  • Taśma klejąca – ta umożliwi nam szczelne zamkniecie pudełek tekturowych, a także pomoże zabezpieczyć rzeczy owinięte folią bądź papierem.
  • Markery – kilka czarnych markerów posłuży nam do podpisania każdego zapakowanego kartonu czy pudła. Chociaż możemy zrobić to długopisem, marker jest nie tylko znacznie trwalszy, ale przede wszystkim czytelniejszy. Dodatkowo, istnieje niewielkie ryzyko, że napis rozmaże się czy zetrze w czasie podróży.
  • Bagaż podręczny – finalnie warto przygotować sobie niewielkich rozmiarów torbę, w której schowamy najpotrzebniejsze dla nas akcesoria: podstawowe kosmetyki, piżamę, ręcznik, bieliznę, odzież na zmianę na dwa dni, najważniejsze naczynia (łyżka, widelec, nóż, mała łyżeczka, kubek, talerz). Bagaż podręczny nie powinien zawierać dokumentów oraz portfela. Te znacznie lepiej (i bezpieczniej) schować do torebki osobistej.