Napisz do nas
l-image
jesteś w: Strona główna » Poradnik

Poradnik

Jak nie zwariować w czasie organizacji przeprowadzki?

Wielu z nas traktuje przeprowadzkę jak prawdziwe przekleństwo. Na szczęście, odpowiednia organizacja znacząco ułatwia całe przedsięwzięcie. Pamiętajmy, by przygotować się do „sądnego dnia” również w psychicznie. Stopniowa realizacja podpunktów planu przeprowadzkowego sprawi, że cały proces przebiegnie w miarę spokojnie – bez zbędnych trudności. Co robić, aby do czasu znalezienia się w nowym mieszkaniu nie zwariować?

Po pierwsze: Zapomnij o idealnej przeprowadzce. Coś takiego najzwyczajniej w świecie nie istnieje. Nie denerwuj się na zapas i co najważniejsze, nie denerwuj się głupotami. Jeden stłuczony talerz to nie koniec świata.

Po drugie: Nie zostawiaj niczego na ostatnią chwilę. Zarówno porządkowanie jak i pakowanie winno być rozłożone w czasie. Pamiętaj, aby pozbyć się rzeczy, których nie chcesz mieć w nowym mieszkaniu np. wyprzedając je w Internecie. Nie znoś gratów do piwnicy „na potem” – rób z nimi porządek na bieżąco.

Po trzecie: Nie zapominaj o drobiazgach. Wbrew pozorom to one przysparzają najwięcej problemów. Chyba każdy z nas posiada plastikowe pudełka i woreczki strunowe. Drobiazgi wkładajmy do woreczków lub śniadaniówek, a następnie chowajmy do odpowiednich, uprzednio popisanych pudełeczek.

Po czwarte: Dzieci kochają przeprowadzki. Który maluch nie lubi otaczającego go chaosu. Niestety, nawet najbardziej rezolutna pociecha w czasie sprzątania i pakowania będzie jedynie przeszkadzać. Na czas przygotowań warto załatwić mu opiekunkę, oddać do dziadków bądź zająć go zabawą na laptopie, tablecie czy telefonie. Spokojnie, nawet po kilku dniach z elektroniką dziecku nie stanie się żadna krzywda.

Po piąte: Nie rozkręcaj mebli „na hura”. Śrubki, kołki, zaślepki i drobne elementy koniecznie pakuj do osobnych woreczków. Każdy woreczek strunowy winien posiadać odpowiednią nalepkę pozwalającą zidentyfikować, do jakiego mebla przeznaczone są dane elementy. Mniejsze woreczki możemy włożyć to jednego większego. Lepiej, aby całość była w wiadomym miejscu – jej zaginięcie sprawi, że zostaniesz w nowym domu bez najważniejszych rzeczy.

Po szóste: Doceń stare gazety. Nie wyrzucaj przed przeprowadzką kolorowych czasopism, programów telewizyjnych czy nawet ulotek z Biedronki. Papier jest niezwykle przydatny przy pakowaniu szklanek, talerzy czy innych, kuchennych bibelotów.

Poradnik
5 (100%) 3 votes