573 952 137

W domu zostały tylko potrzebne rzeczy, a my zaś zgromadziliśmy wszystkie akcesoria przydatne przy przeprowadzce. Przyszła pora na pakowanie worków, kartonów i pudeł. To chyba najżmudniejsza ze wszystkich prac – mimo że męcząca, wymaga od nas skupienia. Aby uniknąć niespodzianek, warto trzymać się kilku żelaznych i naprawdę prostych zasad. 

Po piąte: trzymaj się zasad prawidłowego pakowania

  • Pakuj pomieszczeniami – mówiąc prościej pakuj kartony tak, by znajdowały się w nich rzeczy z danego pomieszczenia. Każde pudło podpisz łatwym do rozszyfrowania sloganem np. „KUCHNIA – ZASTAWA STOŁOWA”. Od każdej zasady istnieje wyjątek. Jeżeli posiadasz książki zarówno w bibliotece, salonie jak i biurze spakuj je razem. Nie ma sensu rozdzielać tych samych rzeczy. Nie zapomnij jednak o odpowiednim podpisie np. „KSIĄŻKI – SALON I BIBLIOTEKA”.
  • Pakuj do końca – postaraj się spakować kartony tak, by nie było w nich wolnego miejsca. Czym więcej luzu, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoje rzeczy ulegną zniszczeniu, zniekształceniu bądź uszkodzeniu. Każdą przestrzeń wypełnij folią bąbelkową, ścinkami materiałów czy gazetami. Szklane przedmioty owiń w ręczniki albo zimowe szaliki. Kuchenną zastawę dobrze obwinąć zwykłymi, papierowymi ręcznikami.
  • Opisuj każdy karton – i to dokładnie. Nie pomijaj żadnego pudełka. Poza pomieszczeniem, którego dotyczy uwzględnij również jego zawartość. Jeżeli w kartonie znajdują się rzeczy prywatne, dodaj również imię ich właściciela np. „POKÓJ ADAMA – ZABAWKI”. Nie rozdrabniaj się. Opisuj kartony i pudła zwykłym czarnym markerem. Przy przeprowadzce brakuje czasu na dodatkowe czynności jak np. drukowanie etykiet samoprzylepnych. Na samym końcu pamiętaj, aby zaznaczyć te kartony, w których znajdują się rzeczy szczególnie delikatne. Zazwyczaj wystarcza sam dopisek „UWAGA SZKŁO”. 
5/5 - (2 votes)