573 952 137

Nie zawsze przychodzi nam zmieniać miejsce zamieszkania w wakacje czy w okresie wiosennym. Choć dzieje się tak najczęściej, to czasami okazuje się, że przeprowadzkę trzeba wykonać od listopada do marca. Wówczas do zwyczajowych problemów z przeprowadzkami, dochodzą także problemy z pogodą. Jak przygotować się na zmianę miejsca zamieszkania zimą i późną jesienią?

Planowanie przeprowadzki jest podstawą

Przede wszystkim sprawdzanie prognozy pogody. Umawiając się na transport z firmami przewozowymi, warto, by zdać sobie sprawę, jak będzie wyglądał dany dzień. Skoro bowiem aż 71% Polaków wybiera kompleksowe usługi przeprowadzkowe zamiast zwykłego transportu, to mogą także ustalić termin na długo przed i ewentualnie skorygować go o kilka dni. Dzięki temu uda się uniknąć największego deszczu lub ominąć opady śniegu.

Właściwy ubiór – dbanie o zdrowie

Nie wolno przeprowadzać się w ubraniu, które nie będzie oddychało i które będzie niewłaściwie dobrane do okoliczności. Zdrowie przede wszystkim, dlatego choć przy przeprowadzce zawsze jest dość męcząco i ciepło, nie ma mowy o wybieganiu na dwór bez kurtki. Warto mieć cały czas na uwadze, że kompleksowe usługi przeprowadzkowe nie mają na celu sprawić, że następne dwa tygodnie po zmianie miejsca zamieszkania będziemy próbowali dowiedzieć się, jak wygodne jest nasze łóżko. Dlatego trzeba ubierać się odpowiednio do okoliczności.

Sprzęt elektroniczny a pogoda

Niezwykle ważne jest by takie sprzęty jak komputer, piekarnik czy lodówka chronić przed działaniem mrozu, zimna i wilgoci. Idealnie do tego nadaje się folia bąbelkowa oraz typu stretch. To oznacza, że kompleksowe usługi przeprowadzkowe muszą brać pod uwagę także warunki, w jakich sprzęty będą przewożone. Przy mrozie należy szczególnie zadbać o kartony oraz o to, by po przyjechaniu do miejsca docelowego, nie podłączać ich zaraz po wejściu do budynku tylko odczekać. Nawet do 24 godzin. Różnica temperatur może bowiem doprowadzić do zwarcia.

5/5 - (1 vote)