573 952 137

Chociaż przeprowadzki uznawane są za jedne z najbardziej stresujących wydarzeń w naszym życiu, wcale nie musi tak być. Wystarczy odpowiednie przygotowanie, aby pakowanie, transport, a następnie rozpakowywanie rzeczy przebiegło bez większych trudności. Rzetelny plan przeprowadzkowy sprawi, że całe przedsięwzięcie zajmie nam dwa razy mniej czasu, aniżeli w innym przypadku. Już na kilka miesięcy przed powinniśmy zając się likwidacją zbędnych gadżetów i rupieci.

Po pierwsze: pozbądź się zbędnych rzeczy

Pozbywacie się zbędnych rzeczy powinniśmy zacząć już na kilka miesięcy przed przeprowadzką w Krakowie. Nie da się ukryć, sprzątanie nie jest najprzyjemniejszą formą spędzania wolnego czasu. Niestety, wyprowadzając się czy z domu, czy z mieszkania, nie tylko powinniśmy, ale niekiedy również musimy, zostawić całość w nienagannym stanie. Wiele gratów – zwłaszcza tych zalegających w piwnicy, na strychu, w garażu bądź w składziku – już od wielu lat czeka na swój koniec. Teraz jest najlepszy moment, aby pozbyć się ich raz na zawsze.

Po drugie: pozbądź się zapasów spożywczych

Nie tylko gratów powinniśmy się pozbyć. W wielu domach zapasy spożywcze są normą. Liczne promocje sprawiają, że kupujemy więcej, a potem upychamy paczki po kuchennych szafkach. Już na kilka miesięcy przed planowaną przeprowadzką powinniśmy rozpocząć wyjadanie zapasów. Kasze, makarony, mrożonki, jedzenie w puszkach i wiele więcej – zjedzenie tego „na raz” jest niemożliwe. Uwaga! Warto zwrócić uwagę na datę ważności – część z tych produktów może być już dawno przeterminowana. Mimo promocji, przed wyprowadzką ze starego mieszkania, nie dokupujmy nowych zapasów. Stopniowe zużycie dotychczasowych wyeliminuje problem związany z marnotrawieniem jedzenia. 

Pamiętajmy, nie ma sensu przewozić do nowego mieszkania czy domu w Krakowie rzeczy, które „mogą się przydać”. Jeżeli przez ostatnie 10 lat nie znaleźliśmy dla nich zastosowania, prawdopodobieństwo, że coś się zmieni po przeprowadzce jest znikome. 

5/5 - (3 votes)