Organizacja przeprowadzki w Krakowie krok po kroku: Pozbywamy się zbędnych rzeczy. Część I

Chociaż przeprowadzki uznawane są za jedne z najbardziej stresujących wydarzeń w naszym życiu, wcale nie musi tak być. Wystarczy odpowiednie przygotowanie, aby pakowanie, transport, a następnie rozpakowywanie rzeczy przebiegło bez większych trudności. Rzetelny plan przeprowadzkowy sprawi, że całe przedsięwzięcie zajmie nam dwa razy mniej czasu, aniżeli w innym przypadku. Już na kilka miesięcy przed powinniśmy zając się likwidacją zbędnych gadżetów i rupieci.

Po pierwsze: pozbądź się zbędnych rzeczy

Pozbywacie się zbędnych rzeczy powinniśmy zacząć już na kilka miesięcy przed przeprowadzką w Krakowie. Nie da się ukryć, sprzątanie nie jest najprzyjemniejszą formą spędzania wolnego czasu. Niestety, wyprowadzając się czy z domu, czy z mieszkania, nie tylko powinniśmy, ale niekiedy również musimy, zostawić całość w nienagannym stanie. Wiele gratów – zwłaszcza tych zalegających w piwnicy, na strychu, w garażu bądź w składziku – już od wielu lat czeka na swój koniec. Teraz jest najlepszy moment, aby pozbyć się ich raz na zawsze.

Po drugie: pozbądź się zapasów spożywczych

Nie tylko gratów powinniśmy się pozbyć. W wielu domach zapasy spożywcze są normą. Liczne promocje sprawiają, że kupujemy więcej, a potem upychamy paczki po kuchennych szafkach. Już na kilka miesięcy przed planowaną przeprowadzką powinniśmy rozpocząć wyjadanie zapasów. Kasze, makarony, mrożonki, jedzenie w puszkach i wiele więcej – zjedzenie tego „na raz” jest niemożliwe. Uwaga! Warto zwrócić uwagę na datę ważności – część z tych produktów może być już dawno przeterminowana. Mimo promocji, przed wyprowadzką ze starego mieszkania, nie dokupujmy nowych zapasów. Stopniowe zużycie dotychczasowych wyeliminuje problem związany z marnotrawieniem jedzenia. 

Pamiętajmy, nie ma sensu przewozić do nowego mieszkania czy domu w Krakowie rzeczy, które „mogą się przydać”. Jeżeli przez ostatnie 10 lat nie znaleźliśmy dla nich zastosowania, prawdopodobieństwo, że coś się zmieni po przeprowadzce jest znikome. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *