573 952 137

Wiele osób żałuje pieniędzy wydanych na profesjonalnych fachowców od przeprowadzek, dlatego usiłuje się przenieść samemu. Jednak nie jest to rozwiązanie z samymi plusami, a wręcz przeciwnie, można dostrzec tu wiele zagrożeń. Czy to na pewno dobry pomysł?

Sam radę sobie dam

Wiele osób wybiera tę opcję z oszczędności. Nie oszukujmy się, firmy do przeprowadzek potrafią kosztować. Tyle tylko, że okazuje się, że to wcale nie są pieniądze wyrzucone w błoto. Sprawa jest dość prosta: zmieniasz dom na mieszkanie położone kilka ulic dalej – być może nie potrzebujesz firmy. Jednak przy każdej większej przeprowadzce – pomyśl o tym. Być może nie będziesz potem żałował i liczył strat.

Koszt, o którym nie myślisz

Bowiem przy przeprowadzkach doskonale wiesz, że jest wiele stresu. Zaczynasz popełniać błędy, czas mija, nie masz wsparcia i ostatecznie koszty dochodzą horrendalnych sum, bowiem okazuje się, że zbity wazon, stracone szkatułki i zapomniane karty do gry tylko otwierają listę problemów. Przeprowadzka bez firmy może się udać. Ale na pewno przysporzy Ci większego stresu i często także większych opłat.

Nie wybieraj na oślep

Co ciekawe, tylko województwo śląskie oraz pomorskie może pochwalić się dodatnim bilansem przeprowadzek. Najczęściej zaś po firmy przeprowadzkowe i innych miejsc sięgamy w województwie mazowieckim i małopolskim – tak przynajmniej wynika z raportu opiniotwórczego portalu ClickTrans. Jednak pamiętaj, by przy przeprowadzce wybrać dokładnie:

  • Firmę, która działa na rynku już przynajmniej kilka lat i dorobiła się wielu opinii,
  • Firmę, której recenzje stanowią ważne portfolio działania,
  • Firmę, która jest kontaktowa i rzeczowa,
  • Firmę, która daje Ci gwarancję na swoje usługi.

Pamiętaj, byś sprawdzał dokładnie, co oferują Ci poszczególni właściciele i wybieraj mądrze. Pamiętaj, że to, co wybierzesz teraz, zapewni Ci spokój podczas tych trudnych dni lub wręcz przeciwnie, przyczyni się do większego stresu.

5/5 - (1 vote)