Samodzielna przeprowadzka – czy na pewno warto?

Samodzielna przeprowadzka – czy na pewno warto?

Wiele osób żałuje pieniędzy wydanych na profesjonalnych fachowców od przeprowadzek, dlatego usiłuje się przenieść samemu. Jednak nie jest to rozwiązanie z samymi plusami, a wręcz przeciwnie, można dostrzec tu wiele zagrożeń. Czy to na pewno dobry pomysł?

Sam radę sobie dam

Wiele osób wybiera tę opcję z oszczędności. Nie oszukujmy się, firmy do przeprowadzek w Krakowie potrafią kosztować. Tyle tylko, że okazuje się, że to wcale nie są pieniądze wyrzucone w błoto. Sprawa jest dość prosta: zmieniasz dom na mieszkanie położone kilka ulic dalej – być może nie potrzebujesz firmy. Jednak przy każdej większej przeprowadzce – pomyśl o tym. Być może nie będziesz potem żałował i liczył strat.

Koszt, o którym nie myślisz

Bowiem przy przeprowadzkach doskonale wiesz, że jest wiele stresu. Zaczynasz popełniać błędy, czas mija, nie masz wsparcia i ostatecznie koszty dochodzą horrendalnych sum, bowiem okazuje się, że zbity wazon, stracone szkatułki i zapomniane karty do gry tylko otwierają listę problemów. Przeprowadzka bez firmy może się udać. Ale na pewno przysporzy Ci większego stresu i często także większych opłat.

Nie wybieraj na oślep

Co ciekawe, tylko województwo śląskie oraz pomorskie może pochwalić się dodatnim bilansem przeprowadzek. Najczęściej zaś po firmy przeprowadzkowe z Krakowa i innych miejsc sięgamy w województwie mazowieckim i małopolskim – tak przynajmniej wynika z raportu opiniotwórczego portalu ClickTrans. Jednak pamiętaj, by przy przeprowadzce wybrać dokładnie:

  • Firmę, która działa na rynku już przynajmniej kilka lat i dorobiła się wielu opinii,
  • Firmę, której recenzje stanowią ważne portfolio działania,
  • Firmę, która jest kontaktowa i rzeczowa,
  • Firmę, która daje Ci gwarancję na swoje usługi.

Pamiętaj, byś sprawdzał dokładnie, co oferują Ci poszczególni właściciele i wybieraj mądrze. Pamiętaj, że to, co wybierzesz teraz, zapewni Ci spokój podczas tych trudnych dni lub wręcz przeciwnie, przyczyni się do większego stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *