573 952 137

Wiadomo, że nie ma przeprowadzki bez kartonów. Mniejsze i większe pudełka przydają się, by nich zapakować różnego rodzaju produkty, od najmniejszych bibelotów, po największe i najcięższe elementy. Dlatego jednym z najczęściej zadawanych pytań przy przeprowadzkach jest nie kiedy, ale skąd. Skąd wziąć kartony?

Zakupy kartonów przeprowadzkowych

Oczywiście to najprostsze rozwiązanie. Zakup kartonów jest nieekonomiczny, gdyż pochłania dużo pieniędzy, tym bardziej, jeśli potrzebujesz ich dużo, a Twoja zmiana miejsca zamieszkania jest dużym logistycznym wydarzeniem. Jednak w przypadku mniejszych przeprowadzek, kartony przeprowadzkowe znajdziesz w:

  • sklepach z artykułami biurowymi;
  • w sklepach meblarskich;
  • w składach budowlanych.

Sąsiedzi mogą pomóc

Jeśli Twoi sąsiedzi mają koty lub psy, szansa na to, że mają kartony jest większa. Generalnie chyba każdemu z nas uda się znaleźć jakiś karton, więc jeśli żyjesz dobrze z osobami wokół, możesz poprosić ich o pomoc. Być może dadzą Ci tak wiele kartonów przeprowadzkowych, że nie będziesz potrzebował już szukać ich w innych miejscach. Pamiętaj, że każdy karton można wykorzystać, dlatego nie rezygnuj nawet z tych, które wydają się Ci za małe lub bezużyteczne.

Internet a kartony przeprowadzkowe

Tak, to nie żart. Jest wiele portali, na których za darmo inni oferują odbiór kartonów. Poszukaj, być może w Twojej okolicy ktoś właśnie zakończył przeprowadzkę i tylko czeka, byś pomógł mu pozbyć się opakowań. Zawsze to lepsze niż wyrzucanie ich i zapychanie sobie kosza.

Sklepy i inne

Najczęściej jednak wybieramy się do sklepów i nie chodzi o zakup kartonów. Zapytanie w sklepach monopolowych, księgarniach czy sklepach z spożywczych o kartony przeprowadzkowe jest naturalne i bardzo często sklepy z chęcią pozbywają się zbędnego balastu. To tam można znaleźć największy wybór kartonów, choć trzeba uważać na ich jakość. Dzięki temu, będziesz miał w co zapakować dobytek swojego życia.

5/5 - (1 vote)