573 952 137

Mówi się, że nie ma nic łatwiejszego niż transport książek. Dla tych, którzy nie dbają o ich kondycję na pewno tak jest. Dla wielu jednak książki to coś więcej niż kilka kartek. Nasze domowe kolekcje kryją w sobie prawdziwe perełki – począwszy od egzemplarzy z autografami, poprzez przekazywane z pokolenia na pokolenie rodzinne pamiątki, a skończywszy na sukcesywnie gromadzonych zbiorach ulubionego autora. Nie ukrywajmy również tego, że książki w wersji papierowej – zwłaszcza nowości – nie należą do tanich. Wydając na nie nasze ciężko zarobione pieniądze, warto zadbać, aby dotarły do nowej biblioteczki w nienagannym stanie.

Jak przygotować książki do przeprowadzki?

Wbrew pozorom nie potrzebujemy wymyślnych narzędzi, urządzeń czy pojemników. Wystarczą nam rzeczy powszechnie wykorzystywane przy każdego rodzaju przeprowadzkach:

  • Kartonowe pudła – ważne, aby przygotować odpowiednią ilość kartonów, tak by zmieściły się doń wszystkie posiadane przez nas książki. Pudła powinny być małe, płytkie i stosunkowo solidne. Warto pokusić się o nowe rozwiązania – prosto ze sklepu. Niekiedy firmy przeprowadzkowe mają w swojej ofercie specjalne pojemniki przeznaczone do transportu tego typu rzeczy.
  • Taśma klejąca – duża, brązowa taśma do pakowania (dostępna np. na poczcie) pozwoli nam zabezpieczyć karton po włożeniu doń książek.
  • Gazety – stare magazyny, a także worki, folie bąbelkowe, skrawki materiałów albo np. zimowe szale, czapki, rękawiczki pomogą nam wypełnić puste przestrzenie w kartonach, tak aby nasze książki „nie latały” w czasie transportu.

Pakowanie książek to „czysta przyjemność” – zwłaszcza w porównaniu do małego sprzętu AGD, zastawy stołowej czy szklanych bibelotów. Po zgromadzeniu wszystkich wyżej wspomnianych materiałów, przejdź do części trzeciej i dowiedz się jak prawidłowo pakować książki do kartonów, tak by w czasie podróży były w maksymalnym stopniu bezpieczne. 

5/5 - (1 vote)