573 952 137

Przeprowadzka nierzadko dotyczy nie tylko ludzi tj. wszystkich domowników, ale również zwierząt. O ile z czworonogami nie ma większego problemu – psy, chociaż nie lubią zmieniać miejsca zamieszkania i wyjątkowo stresują się przy pakowaniu, nie są uciążliwymi kompanami przy transporcie, zaś koty prawdopodobnie nie obudzą się nawet przy dźwięku tłuczonego lustra – o tyle inni milusińscy mogą stanowić pewien kłopot. Właściwie, sam przewóz żółwia czy rybek nie jest rzeczą trudną. Większy problem stanowią pokaźnych rozmiarów akwaria oraz terraria. 

Akwarium jest o tyle specyficzną rzeczą, że jest nie tylko ciężkie, ale również delikatne. Już na samym początku warto zaznaczyć, że akwaria przewozimy wyłącznie opróżnione z wody. Oczywiście, od każdej reguły są wyjątki. W przypadku rozwiązań domowych (nawet tych wielkogabarytowych) zasada jest jednak niemal zawsze taka sama. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy pozbyć się wody akwariowej, przelewamy ją do mniejszych naczyń. W przypadku szczególnie dużych, a co za tym idzie ciężkich zbiorników, konieczne jest ich całkowite opróżnienie. Jak to wygląda w praktyce? Rybki umieszczamy w specjalnych woreczkach z wodą bądź tymczasowych pojemnikach. Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do tego, jak powinno to wyglądać, możemy dopytać się o szczegóły w sklepie zoologicznym. Wszystkie żywe rośliny również powinny trafić do pojemników z wodą – najlepiej w to samo miejsce, gdzie rybki. Podłoże, wszelkiego rodzaju akcesoria, filtry etc. możemy składować w jednym ze specjalnie przygotowanych do tego celu pojemników. Pamiętajmy, aby elementy znajdujące się wcześniej w akwarium oczyścić (np. z mułu), opłukać z wody i osuszyć (bądź pozostawić do wyschnięcia). 

Transport akwarium wchodzi w poczet usług specjalistycznych. Firmy przeprowadzkowe zajmujące się przewozem tego typu rzeczy posiadają nie tylko doświadczenie, ale również niezbędne akcesoria ułatwiające cały proceder oraz szereg profesjonalnych zabezpieczeń. Korzystając z ich usług mamy pewność, że akwarium wraz z całym osprzętem dotrze do naszego nowego lokum w nienaruszonym stanie. 

5/5 - (2 votes)