573 952 137

Kto tego nie robił, nie wie, czym jest. Mowa o przeprowadzaniu się, bowiem jest to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Jak się okazuje, mamy za mało kartonów, zbyt szybko płynie czas, a w ogóle rzeczy, które nazbieraliśmy nigdy się nie pokazywały i jak to możliwe, że tyle ich jest… Jak się przeprowadzić i nie zwariować?

Krok pierwszy – planuj

Na początku był chaos, a potem wykonałeś plan. Mniej więcej tak powinien wyglądać początek pracy nad przeprowadzką. Jak radzi Ewelina Kożuchowska, zajmująca się między innymi home stagingiem, musisz zrobić dwie listy. „Pierwsza lista – „rzeczy do pakowania” – będzie dotyczyła wszystkich rzeczy, które są Ci niezbędne i z którymi nie chcesz się rozstać. Druga lista – „rzeczy, do wyrzucenia lub oddania” – czyli przedmioty i rzeczy zniszczone, które od razu można wyrzucić do kosza oraz takie rzeczy, które Ci nie będą już potrzebne, ale mogą się przydać innym”.

Krok drugi – przygotowanie materiałów

Nawet jeśli wydaje Ci się, że firma przeprowadzkowa w Krakowie załatwi sprawę szybko, nie oczekuj, że przeniosą Twój dom, tak jak stoi. Musisz się spakować, a to nie będzie łatwe. Dlatego do zaplanowanej ilości kartonów i worków dorzuć kilka ekstra. To niezwykle ważne, bowiem na pewno zabraknie Ci ich w międzyczasie. Pamiętaj też, by nie żałować na opakowaniach. Im więcej ich będziesz mieć, tym szybciej pójdzie przeprowadzenie się.

Krok trzeci – wybór firmy

Pamiętaj, że z pogodą nie wygrasz, czas będzie uciekał, ale renomowana firma do przeprowadzek z Krakowa jest do wyboru. Dlatego musisz pamiętać, by zadbać o sprawdzenie opinii, dostrzeżenie już wykonywanych prac i kontaktu z samą firmą. Dzięki temu sam proces przebiegnie dużo prościej. Jednym słowem – wybieraj mądrze i ciesz się już w nowym miejscu, zamiast złościć się na niewłaściwie przygotowaną przeprowadzkę. Pozostałe kroki wyjdą Ci już samodzielnie – te trzy są najważniejsze.

5/5 - (1 vote)