573 952 137

Jeżeli wydaje Ci się, że uda Ci się spakować i przeprowadzić „z dnia na dzień”, jesteś w poważnym błędzie. Zarówno przewóz mebli jak i szybki transport najróżniejszych bibelotów wymaga od Ciebie sporej organizacji. Jak powinien wyglądać idealny „Plan Przeprowadzkowy”?

30 dni przed przeprowadzką

Już miesiąc wcześniej jesteś zmuszony zająć się powiadamianiem odpowiednich instytucji o planowanej przez Ciebie przeprowadzce. Nie zapominaj, że Twoje aktualne miejsce zamieszkania widnieje w każdej dokumentacji. Tak więc, swoją przygodę rozpocznij od wycieczki do Urzędu Skarbowego i ZUSu. Po drodze odwiedź Urząd Pocztowy i Kasę Chorych. W następnej kolejności udaj się do firm ubezpieczeniowych, zakładów energetycznych, gazowni oraz dostawców: Internetu, kablówki i usług telekomunikacyjnych. Na końcu zostają nam tylko wydawnictwa, w których zamawiasz czasopisma bądź książki. Miesiąc wcześniej warto również znaleźć i „dograć” wszelkie szczegóły z firmą przeprowadzkową oraz zabukować sobie urlop w pracy.

21 dni przed przeprowadzką

Zaczynamy porządki. Chociaż wydaje się, że wszystkie bibeloty będą nam potrzebne w nowym lokum, tak naprawdę możemy znacząco ograniczyć nasz „bagaż”. Jeżeli współpracujesz z firmą przeprowadzkową, to ona dostarczy Ci kartony, worki i inne niezbędne do pakowania rzeczy. Waga kartonu przeprowadzkowego nie powinna przekraczać 25 kg. Każde pudło winno być odpowiednio podpisane. Stanowczo odradza się mieszania ze sobą rzeczy z różnych pomieszczeń. Warto także sporządzić dokładny spis inwentarza – oczywiście, z podziałem na pomieszczenia i kartony. Na tym etapie należy zająć się ewentualnymi naprawami mieszkania, w którym jeszcze urzędujemy.

14 dni przed przeprowadzką

Najwyższy czas pomyśleć o opiece dla dzieci oraz zwierząt na czas przeprowadzki. Na 2 tygodnie przed należy skompletować najważniejsze dokumenty i rozpocząć pakowanie najmniej używanych rzeczy.

7 dni przed przeprowadzką

Jeżeli nie wypowiedziałeś jeszcze wskazanych wyżej umów, koniecznie się tym zajmij. Pozbądź się wszystkich zobowiązań w postaci książek z biblioteki czy płyt z wypożyczalni. Rozpocznij opróżnianie lodówki.

1 dzień przed przeprowadzką

W tym dniu wszystko powinno być już spakowane, zaś meble opróżnione z zawartości. Wszystkie dokumenty i klucze trzymaj blisko siebie – najlepiej w torebce. Przygotuj protokół zdawczo-odbiorczy, a wyrzucając śmieci zajrzyj do skrzynki na listy celem jej opróżnienia.

Przeprowadzka

W dniu przeprowadzki oddaj dzieci i zwierzęta wybranemu wcześniej opiekunowi, zanotuj stan liczników i pozbądź się resztek z lodówki.

5/5 - (3 votes)